اجتماعیاستانی

چمران از آغاز به کار هیات امنای محلات در 352 محله شهر تهران خبر داد

رییس شورای اسلامی شهر تهران از آغاز به کار 352 هیات امنای محلات شهر تهران، همزمان با نزدیک شدن به روز 9 اردیبهشت که بنام روز شوراها در تقویم رسمی کشور یاد شده است؛ خبر داد.

به گزارش همسو نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، مهدی چمران با اعلام این خبر گفت: پیرو تحقق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، مبنی بر تشکیل هیات امنای محلات در 352 محله پایتخت این هیات امنا از 9 اردیبهشت ماه سال جاری همزمان با گرامیداشت تشکیل شوراهای سراسر کشور که به روز شوراها نامگذاری شده، آغاز به کار خواهند کرد و نخستین جلسه رسمی خود را برگزار می کنند.

وی ضمن ابراز خرسندی از استقبال گسترده و مشارکت فعال شهروندان در فرآیند تشکیل هیات امناء در سطح شهر تهران، فعالیت این هیات های امنا را نقطه عطفی در مسیر نیل به مشارکت محله محور برشمرد و تاکید کرد: آغاز به کار این هیات های امنا در 352 نقطه از پایتخت و با حضور 7350 نفر از معتمدین آنهم در مدیریت شهری این دوره می تواند زمینه ساز هم افزایی و همکاری سازنده بین آحاد مختلف مردم و نهادهای ذیربط در جهت ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان در محلات مختلف شهر تهران شود.

رییس شورای شهر تهران در تشریح تشکیل این هیات امنای محلات یادآور شد: اعضای این هیات متشکل از نمایندگان سازمان های مردم نهاد، تشکل های جهادی، معتمدین محله، نخگان، گروه های جهادی، نمایندگان هیات های مذهبی و قرآنی، حوزه های علمیه، نمایندگان کلانتری، مدارس،مجموعه های ورزشی، بانوان فعال، ائمه جماعات، پایگاه های بسیج محله، و معتمدین شورای اسلامی شهر تهران است از این رو اهمیت حضور فعال و منظم کلیه اعضای هیات امنا در این جلسه از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه تشکیل نخستین جلسه آنهم همزمان با روز شوراها، فرصتی مغتنم برای آشنایی و تبادل اطلاعات پیرامون چالش ها و فرصت های موجود محلات خواهد بود از این رو موضوع انتخاب ارکان هیات امنا،تعیین اولویت ها و برنامه های آتی در راستای ارتقای سطح کیفی زندگی، ایجاد هم افزایی و همکاری بین اعضا و ساکنین محلات و سایر نهادهای ذیربط ار مهمترین محورهای این جلسات به شمار می رود.

به گفته چمران، شروع این مراسم به صورت آنلاین از صحن شورای اسلامی شهر تهران، همزمان با تشکیل جلسات هیات امناء محلات همراه خواهد بود؛ ضمن آنکه بعد از ظهر همان روز، شورای شهر تهران، میزبان حضور اعضای ادوار دوره های اول تا ششم برای هم اندیشی در خصوص مسائل روز شهر است.

یادآور می شود ،اسفند ماه سال جاری دو همایش تحت عنوان آیین معرفی معتمدین شورای شهر تهران در تالار شهید آوینی فرهنگسرای بهمن و همایش تحت همین عنوان از سوی شهرداری تهران در تالار وزارت کشور نیز برگزار شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا