اجتماعیاستانیبهداشتو درمان

مهلت ارسال مقاله به کنگره دو سالانه بین‌المللی انکولوژی کودکان اعلام شد

به گزارش همسو نیوز به نقل از روابط عمومی موسسه خیریه محک،علیرضا دانشگری، معاون درمان محک، درباره‌ی اهمیت پرداختن به درمان تومورهای شایع مغزی کودکان در چهارمین کنگره‌ی انکولوژی کودکان گفت: متخصصان بیمارستان محک به مدت 15 سال بر درمان تومورهای شایع مغزی کودکان به صورت تخصصی کار کرده‌اند و به همین دلیل در چهارمین کنگره انکولوژی کودکان بر آن هستیم تا دستاوردهای خود را در این حوزه با اساتید و متخصصان داخلی و خارجی به اشتراک گذاریم.

وی با بیان اینکه درمان تومورهای شایع مغزی کودکان در ایران به پیش‌رفتگی سایر رشته‌ها نیست افزود: تعداد جراحان فوق‌تخصصي مغز و اعصاب كودكان در کشور محدود است، به همین دلیل پرداختن به درمان تومورهای مغزی کودکان در چهارمین کنگره انکولوژی کودکان ضروری است.

معاون مدیرعامل محک در امور درمان با اشاره به تعداد بالای کودکان مراجعه‌کننده به محک به علت ابتلاء به تومورهای مغزی، بیان کرد: تعداد بسیاری از پرونده‌های تومورهای مغزی کودکان در محک بررسی می‌شود، به همین دلیل محک با چالش‌های درمانی متنوع و متعددی درباره‌ تومورهای شایع مغزی کودکان رو‌به‌روست. بررسی چالش‌های درمانی در این کنگره می‌تواند زمینه دستیابی به پروتکل‌های جدید درمانی را فراهم کند.

دانشگری در ادامه به اقدامات بیمارستان محک برای درمان تومورهای مغزی پرداخت و گفت: نخستین اقدام محک طی سه سال اخیر استفاده از درمان چندتخصصی است؛ پیش‌تر درمان کودکان مبتلا به سرطان بر اساس تشخیص پزشک اصلی پیش می‌رفت و بر همین اساس با تشخیص فردی پزشک، برنامه درمانی به کودک داده می‌شد اما طی سه سال اخیر، جلسات تخصصی توموربورد با حضور متخصصان مربوطه از رشته‌های مختلف برگزار می‌شود و بهترین برنامه‌ی درمانی بر اساس نظر جمعی پزشکان حاضر در جلسات توموربورد پیشنهاد می‌شود.

در پایان، معاون مدیرعامل محک در امور درمان از اعلام فراخوان چهارمین کنگره انکولوژی کودکان (یادبود پرفسور پروانه وثوق) خبر داد و گفت:متخصصان گروه هدف در سطوح فوق تخصصی، تخصصی، پرستاری، پاراکلینکی و روانشناسی که مقالات خود را تا 15 اردیبهشت ماه به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند از امتیاز بازآموزی برخوردار خواهند شد. پس از دریافت مقالات، کمیته‌ی علمی، ارزیابی مقالات را در دستور کار خود قرار داد تا در صورت پذیرش، امکان ارائه در کنگره فراهم شود.

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان محک چهارمین کنگره انکولوژی کودکان (یادبود پرفسور پروانه وثوق) را با رویکرد چندتخصصی در درمان تومورهای شایع مغزی کودکان و با هدف تشخیص، درمان و مدیریت عوارض تومورهای مغزی کودکان برگزار می‌کند. گلیوما، مدولوبلاستوما، ژرم سل تومورها، چالش‌های کشورهای با درآمد متوسط و کم از موضوعات چهارمین دوره‌ی کنگره‌ی انکولوژی کودکان (یادبود پرفسور پروانه وثوق) است.

متخصصان انکولوژی کودکان در سطح ملی و بین‌المللی در تاریخ‌های 26، 27 و 28 اردیبهشت ماه سال 1403 در چهارمین کنگره انکولوژی کودکان (یادبود پرفسور پروانه وثوق) شرکت می‌کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا