اجتماعیاستانی

بازدید مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک از پروژه‌های حمل و نقل و ترافیکی شمال تهران/ پیشرفت قابل توجه شهرداری منطقه یک در اجرای پروژه های ترافیکی

مدیرعامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهر تهران دربازدید از پروژه های حمل و نقلی منطقه یک شهرداری تهران از پیشرفت قابل توجه این منطقه در اجرای پروژه های ترافیکی خبر داد .

به گزارش همسو نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، شهریار افندی زاده مدیر عامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهر تهران ضمن دیدار با سیدمهدی صباغ شهردار منطقه یک شهرداری تهران، علیرضا اسفراینی نژاد معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یک، از پروژه‌های حمل و نقل و ترافیکی این منطقه بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید مدیر عامل سازمان حمل و نقل ترافیک شهر تهران به ظرفیت های خوب این منطقه اشاره کرد گفت: با توجه به وسعت مختصات جغرافیایی، شهرداری منطقه یک در اجرای پروژه های حمل و نقل و ترافیکی پیشرفت قابل توجهی داشته است.

افندیزاده در ادامه از اصلاح هندسی و ایمن سازی، پهلوگاه بزرگراهی و همچنین ساخت دو پایانه حمل و نقل عمومی به عنوان نقطه قوتی برای ادامه فعالیت های ترافیکی این منطقه یاد کرد و افزود: وجود فرهنگسرای نیاوران، پارک تفریحی فرهنگی نیاوران، اماکن ورزشی، اماکن زیارتی، مراکز خرید، بیمارستان ها و… از مکان های مهم و شاخص های منطقه یک هستند.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرتهران گفت: آغاز عملیات اجرایی تونل و زیرگذر خیابان تجریش از ابتدای سال ۱۴۰۲، مسقف سازی پایانه شهید دستواره، مسقف سازی پایانه یمن، تکمیل پایانه ارم، بازنگری خطوط اتوبوسرانی و تاکسیرانی، نصب اولین ایستگاه هوشمند کشور در میدان تجریش، مطالعات شبکه و تغییر جهات، انجام اصلاح هندسی با رویکرد ایمن سازی، اتصال بزرگراه شهید بابایی به بزرگراه ارتش را برای تسهیل در تردد و توسعه خط ۳ به یک مترو از اهم پروژه های منطقه یک در حوزه حمل و نقل می باشد.

افندیزاده افزود: پروژه پارک حاشیه ای نیز به عنوان بزرگترین پروژه ترافیکی منطقه یک که از نظر نظم بخشی اجتماعی و شهری اهمیت بسیار زیادی دارد که با همکاری پلیس راهور تهران در برنامه های در دست اقدام سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران  قرار دارد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرتهران همچنین از نقاط معرفی شده توسط شهرداری منطقه یک تهران جهت ساخت پایانه‌های حمل و نقل و پارکینگ‌های عمومی بازدید کرد. و گفت: امیدواریم با توجه به نیاز ساکنین در ادامه شاهد ساخت پارکینگ های عمومی و طبقاتی مناسب در نقاط مشخص در این منطقه باشیم.

افندیزاده با بیان اینکه نوسازی گاردریل‌ها و تابلوهای بزرگراهی، خط کشی معابر شهری و بزرگراهی و همچنین مرمت دیوارهای صوتی بزرگراهی، وجود بافت فشرده شبکه معابر و عدم امکان خدمات رسانی سریع امدادی به دلیل حجم بالای پارک خودروها در برخی محلات، خاطرنشان کرد: نیاز منطقه به توسعه حمل و نقل عمومی، ضرورت شناسایی و ساماندهی ترافیکی در نقاط توزیع و جذب سفر و اجرای پروژه روان سازی تردد در خیابان‌های منطقه، ضرورت تعویض صندلی‌ ایستگاه‌های حمل و نقل، ضرورت رنگ آمیزی ایستگاه‌های اتوبوس و پل های عابر پیاده و ساماندهی المان های مربوط به آنها، روشنایی پایانه‌ها و … نیز باید در دستور کار شهرداری منطقه یک قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرتهران در پایان خاطرنشان کرد:  موضوعات مطرح شده هرچه سریع تر جهت طرح در کمیته های مربوطه در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران ارسال شود تا ضمن مطالعات جامع و بررسی آن اقدام‌های بعدی انجام پذیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا