اجتماعیاستانی

انجام مطالعات عارضه‌ سنجی ترافیکی ۳۰ قطعه زمین برای ساخت پارکینگ عمومی در سطح شهر تهران   

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران گفت: تاکنون موقعیت بیش از ۵۰ قطعه زمین، مورد مطالعه عارضه‌ سنجی ترافیکی قرار گرفته که بیش از ۳۰ قطعه زمین از نظر مطالعات ترافیکی برای احداث پارکینگ عمومی مورد تایید قرار گرفته است.

به گزارش همسو نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، شهریار افندیزاده‌ مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران، با اشاره به مشکل کمبود پارکینگ عمومی در شهر تهران و تاکید شورای اسلامی شهر تهران و مدیریت شهری درخصوص ساخت پارکینگ عمومی و معرفی زمین‌های مستعد احداث پارکینگ عمومی و محله‌ای توسط مناطق ۲۲ گانه شهرتهران، افزود: انجام مطالعات عارضه‌سنجی ترافیکی زمین‌های موردنظر در دستور کار این سازمان قرار دارد.

افندیزاده ضمن تشریح جزئیات نحوه عارضه‌سنجی ترافیکی در زمین‌های معرفی‌شده از سوی مناطق مختلف شهر تهران اظهار داشت: این مطالعات با برداشت اطلاعات وضع موجود، محدوده موردمطالعه، شامل احجام تردد، میزان عرضه و تقاضای پارکینگ و برآورد ظرفیت پارکینگ موردنیاز در این محدوده مشخص می‌شود.

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرتهران افزود: نحوه دسترسی بهینه برای ورود، خروج وسایل نقلیه به پارکینگ مشخص شده و طول صف احتمالی وسایل نقلیه در ورودی پارکینگ برآورد می‌شود که در این راستا، تاکنون موقعیت بیش از ۵۰ قطعه زمین مورد مطالعه عارضه‌سنجی ترافیکی قرار گرفته و بیش از ۳۰ قطعه زمین برای احداث پارکینگ موردتایید قرار گرفته است. 

افندیزاده با اشاره به اینکه طبق مصوبه شورای اسلامی شهر تهران نظارت عالیه بر پارکینگ‌های شهرداری تهران بر عهده سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران است، گفت: به همین منظور بازدید، پایش و ارزیابی پارکینگ‌های مذکور در دستور کار این سازمان قرار گرفته و از اول تیرماه سال ۱۴۰۲، تاکنون این بازدیدها و ارزیابی‌ها آغاز شده است. 

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرتهران با اعلام اینکه در این ارزیابی، نحوه خدمت‌رسانی به شهروندان، رعایت تعرفه مصوب و کیفیت تجهیزات و امکانات پارکینگ‌ها مورد پایش قرار می‌گیرد، افزود: با همکاری مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، نواقص و تخلف‌های احتمالی بررسی و اصلاح می‌شود.

افندیزاده هدف اصلی از پایش پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران را بهبود کیفیت خدمت‌رسانی و افزایش رضایت شهروندان و مراجعه‌کنندگان دانست و خاطرنشان کرد: در این بازدیدها، تعداد و نوع پیام‌های مردمی سامانه ۱۳۷ با موضوع پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران و نحوه رسیدگی و پاسخگویی شهرداری به مردم نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد. 

افندیزاده اضافه نمود که براساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، نظارت عالیه بر پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران بر عهده سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر تهران قرار دارد. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا